Pokus o Glosu 2

6. února 2011 v 4:02
Až zpětně jsem si všimla, že předchozí povídka od "autorky" Carol byla její prvotinka a tak, abychom na ni nebyli zlí, jsem si vybrala povídku z úplně druhého konce jejího seznamu a děkuji bohu za jednu důležitou věc - byla krátká!

Láska z jiného světa

Draco potichu šel z místnosti do místnosti (začátek za všechny prachy). Byl smrtijed (malý a neškodný) a dostal úkol,(mezerka) přivést Igora Venia. Ten se schovával někde v domě. Draco vstoupil do obývacího pokoje,(nevím, jestli má cenu upozorňovat pokaždé) rozhlížel se po místnosti. Náhle se Igor objevil za křeslem (uf, to jsem se lekla!) a křikl:
"Avada Kedavra!" (autorka začala používat odstavce, ale zdá se, že na nepochopitelných místech)
Než se Draco nadál, (ne, nemá to cenu)ležel na zemi, (vážně nemá) ale nebyl mrtvý (vzhledem k tomu, že se nestačil "nadát", tak mě to moc nepřekvapuje). Zvedl hlavu nahoru,(doopravdy nemá) uviděl dívku, (ne, nemá, ale… nemůžu odolat) jak nad ním stojí. Najednou zmizela (a sakra). Draco se rychle postavil. Igor chtěl využít příležitosti a pokusil se utéct do jiné místnosti (těch místností tam ale je). Přepočítal se. (ha, takže nechybí mezery jen po všech čárkách, ale i po tečce… a já už myslela, že čárky jsou začarované a autorka je v tom nevinně - haha) Draco zavolal:
"Crucio!" (hele, další odstavec)
Kletba Igora zasáhla, (hm) nemohl se bránit, a tak ho Draco mohl v klidu odzbrojit a svázat. Poté se přemístil k Pánovi zla a Igora mu předal (vysvětlení tajemného domu nebo Igora se nám zjevně nedostane).

O dva měsíce později……
Vždy, (mezerka) když byl Draco v ohrožení života, (…)objevila se ta neznámá holka a zachránila mu život (strážný anděl?). Chtěl se dozvědět, (nemá to cenu, prostě nemá, ale…)kdo ta dívka je, a proč ho chrání. Jednou po obědě si Draco lehl na postel a přemýšlel. Vymyslel plán,ale potřeboval k němu Crabba a Goyla. Hned jim napsal,oba odepsali,že mu pomůžou. Dohodli se,že se sejdou zítra v 16:00 (a znovu mi autorka zkracuje to bezmezerové a bezdějové utrpení vynecháním několika písmen) na opuštěném pozemku. Pokud to vyjde,konečně se dozví,kdo ta holka je.

Zítra (ale až zítra!)na opuštěném pozemku……
"Ahoj."Pozdravil kluky. (hádejme, co z toho je přímá řeč)
"Čau Draco. Tak co máme dělat?"
"Potřebuji,aby jste (častá a správně debilní chyba, ostatně, oni kluci vždycky mluví striktně spisovně, i když se to samotné Češtině nelíbí) na mě posílali (pár dárků) různé kletby a kouzla. (autorka za to nemůže, to ty mezery!)Ty míň nebezpečné můžete přímo na mě,ale ty nebezpečné vedle mě. (no, musí se to po lopatě)"
"OK."
A tak začali (já… nesnědla jsem dost vtipný kaše). Oba po Dracovi posílali (a pošty na krátkou vzdálenost trhly rekordy v ziscích *HOPE*) různé kletby. Po chvíli se ta dívka objevila (jako zázrakem).
"Mdloby na tebe!"křikl Goyl.
Dívka se skácela na zem (a bylo to tak jednoduché).
"Díky za pomoc.Teď už to zvládnu sám."
Draco se přemístil k sobě do pokoje v Malfoy Manor. Dívku položil na postel (nejspíš ji poslala jedna z těch pošt, jako bonus) ,vzal si knížku,sedl si do křesla a čekal,až se probudí (celkem kliďas). Za hodinu se probudila. Draco si k ní sedl,ona se rozhlížela,kde je (a my to víme, víme!). Draco se jí zeptal:
(mlčím)"Jak se jmenuješ?"
"Carol Makerová."
"Já jsem…… (a tři by nestačily?)"
"Draco Malfoy.Vím. (zvláštní)"
Usmál se na ni.
"Proč si mi poslední dobou pořád zachraňovala život?"
"Nechtěla jsem,aby jsi umřel (další zvláštnost)."
V rozhovoru pokračovali až do večeře.Večeřeli jen spolu,Narcisa ani Lucius nebyli doma. Když šli spát,Carol spala v pokoji pro hosty a Draco ve svém pokoji (aby náhodou nedošlo k žádným nepravostem). Celou dobu přemýšlel,co to mohlo být za pocit,když se na Carol podíval. Okolo půlnoci si připustil,že to asi byla láska (no, moc mu to netrvalo)(neznáš lásku na první pohled?).

Druhý den……
Draco se probudil dřív než Carol (a jak se to dozvěděl…ne, nebudu rejpat dokonce i do děje, gramatika stačí). Šel nechat připravit snídani. Měli jablečný závin a džus. Po snídani si znovu povídali. Těsně před obědem oba utichli.Najednou Draco Carol políbil a řekl:
(od koho pochytila ty odstavce a mezery? Zabít a zakopat)"Zamiloval jsem se do tebe."
Bylo mu jedno,co dělá a říká,zapomněl,že je Malfoy.Carol mu polibek oplatila a odpověděla mu:
"Já do tebe taky." (romantika!)
Chvíli na sebe jen koukali. Náhle se ozval zvonek,označující začátek oběda (doma jim zvonkem oznamují oběd? To chci taky! Krom toho… nebyla zrovna snídaně?).Odpoledne vzal Draco Carol na famfrpálový zápas (byl to ostně jen malý smrtijed a má svoji osobní ochranku).

O čtrnáct dní později……
Za těch čtrnáct dní Draco s Carol navštívili 2x (pravda, napsat "dvakrát" by bylo tak složité a unavující) kino (jo, Malfoy v kině, už to vidím),zahradu kouzelnických zvířat (tam chci taky!),atd. (pouť, fotbal, hokej, striptýz… dává nám možnosti) Jednou ale Carol pocítila,že by se měla vrátit domů. Vzala si Draca před večeří stranou.
"Draco,budu se muset vrátit domů."
"Dobře,ale přijdeš zase ke mně,viď?"
"Obávám se,že nebudu moct."
"Proč?"
"Dnes je 7. (sed- ne, moc dlouhý a složitý) května, (MEZERA)že?"
"Ano,je. (a další obsáhlý rozhovor)"
"Ten přístroj,který mi umožnil se tady objevit,se zítra stěhuje (vzal nožičky na ramena) do Ameriky a u nás bude zase až za několik let. (tak přístroj? A já si myslela, že to jen mávla hůlkou a přemístila se - hloupá Nel-ly, hloupá!)"
"Takže se už neuvidíme."
"Ano asi ano (takže uvidí?)."
"Takže po večeři se rozloučíme."
"(Takže)Ano."
Carol tedy naposledy v Malfoy Manor povečeřela. Poté se rozloučila s Dracem,který ji políbil. Myslel,že je to poslední polibek s Carol (přístroj se stěhuje, ona se tu mohla objevit kdykoliv na něj někdo zaútočil a teď najednou… ne, ten příběh má smysl, doopravdy má, jen zůstává skrytý velice, velice hluboko) a že se už nikdy neobjeví,ale spletl se (ono by to ani jinak nešlo).

Za několik let…… (ale vážně, tři tečky - copak to nestačí?)
Draco seděl v křesle a koukl (já… nemůžu, už nemůžu) na příjezdovou cestu. Najednou se na cestě objevila dívka a nesla dva kufry. Podíval se na ni blíž. Jaké to bylo překvapení (Páni *třeští očička*),když v ní poznal Carol. Běžel jí naproti. Byla to ona (a já myslela, že to bude minimálně převlečená Trelawneyová a zase nic).
"Draco!" zavolala a pustila kufry.
"Carol!"
Políbili se (jak jinak?).
"Myslel jsem, (mezírka)že se už nikdy nevrátíš!"
"Vidíš.Vrátila! (Vidím)"
"Ale zase odejdeš, (mezírka!)že?"Draco posmutněl.
"Ne, (mezírka!!)neodejdu. Zůstanu tady napořád."
"Opravdu?"
"Ano!"
Carol se do Malfoy Manor nastěhovala. Draco byl moc šťastný. Jednou měli velkolepou svatbu a po ní dítě (jo, tak už to bývá - holka se nastěhuje bez pozvání a rovnou s kuframa, následuje svatba, pak se narodí dítě a všichni jsou šťastní až do smrti - protože malý smrtijed nikomu neublíží, Carol Dráčka ochrání a Voldemort… Ten se neřeší). Ale to už je jiný příběh. (Volejme: "Hurá!")

Konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | E-mail | Web | 25. června 2012 v 15:38 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama